Taśma ślizgowa to samoprzylepna taśma przeznaczona do połączeń ślizgowych na styku płyt gipsowych z murem lub otynkowaną ścianą. Likwiduje w tych miejscach powstawanie nieprzewidzianych pęknięć. Podczas zabudowy poddasza płytami gipsowo-kartonowymi lub montażu sufitów podwieszanych z tymi płytami, w miejscach, gdzie płyty gipsowo-kartonowe dochodzą do ściany, występuje połączenie, w którym może dochodzić do spękań masy szpachlowej w szczelinie dylatacyjnej lub ślizgowej. Budynek osiadając, powoduje ruchy i naprężenia materiałów. W celu zabezpieczenia przed niekontrolowanymi pęknięciami należy zastosować taśmy ślizgowe. Przy zabudowie poddasza, montażu sufitu lub stawiania ścianek z płyt gipsowo-kartonowych często mamy do czynienia z sytuacją, gdy płyta g-k łączy się ze ścianą masywną. Wykonanie estetycznego, a przede wszystkim trwałego połączenia tych dwóch materiałów może być trudne. Warto wówczas zastosować połączenia ślizgowe. Problemem połączeń płyt gipsowo-kartonowych ze ścianami jest to, że po pewnym czasie na ich powierzchni pojawiają się rysy i pęknięcia. Powstawanie pęknięć jest wynikiem różnicy temperatur oraz różnej reakcji poszczególnych materiałów na wilgoć.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Łączenie płyt gipsowo-kartonowych ze ścianą przy wykorzystaniu taśmy ślizgowej

Jesteś w trakcie budowy domu czy remontu i martwisz się o ewentualne pęknięcia? Aby uniknąć problemów z pękającymi połączeniami płyt g-k ze ścianą, należy zastosować połączenia ślizgowe, które pozwalają na wykonanie estetycznego, ale przede wszystkim trwałego połączenia. Pierwszym krokiem przy wykonywaniu połączenia ślizgowego będzie przyklejenie na styku płyty i ściany specjalnej taśmy ślizgowej, która z jednej strony posiada warstwę kleju, a po stronie zewnętrznej jest śliska. Należy pamiętać, aby pomiędzy płytą i ścianą zostawić szczelinę o szerokości 3- 5 mm. Charakterystyczne dla taśmy do połączeń ślizgowych jest to, że masa szpachlowa, która uzupełni przestrzeń pomiędzy płytą g-k i ścianą nie zwiąże się z taśmą. Wynika to z faktu, że taśma ślizgowa nie przylega.

Tak przygotowane połączenie należy wypełnić masą szpachlową i pozostawić do wyschnięcia. Następnie wyschniętą powierzchnię należy przeszlifować a nadmiar taśmy ślizgowej odciąć. Wykonuje się to bezwiększego problemu. Ostatnim etapem pracy będzie wypełnienie połączenia akrylem.

 

Taśma ślizgowa znika w magiczny sposób

 

Taśma ślizgowa, wykonana jest z woskowanego, matowego papieru, na którym naniesiony jest pasek mocnego kleju o szerokości pojedynczej płyty, dzięki temu po odcięciu nadmiaru taśmy można ją bardzo łatwo usunąć, nie pozostawiając śladów na powierzchni ściany. Mocny klej utrzymuje taśmę ślizgową na różnych podłożach oraz nie ma zjawiska wulkanizowania się taśmy z podłożem. Dzięki dobrym właściwościom papieru nie przykleja się do niego masa szpachlowa, a sama taśma może być odcięta nożykiem lub bez wysiłku przerwana ręcznie. Dodatkowo można na niej pisać i nanosić znaczniki konstrukcyjne.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl